RENDHAGYÓ ETIKA ÓRA

RENDHAGYÓ ETIKA ÓRÁK A KOMPOLTI ISKOLÁBAN

A Heves Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának egészségfejlesztési munkatársai látogattak el iskolánkba Egerből február 4-én, kedden. 
A szakemberek az iskolai hiányzásokért legnagyobb számban felelős felső légúti- és emésztőrendszeri megbetegedések megelőzése érdekében kísérletekkel szemléltetett, játékos tanórát tartottak az első, második, negyedik és ötödik évfolyamos gyerekek rendhagyó etika órájának keretében, összesen 60 diák aktív részvételével. 

Az e-Bug elnevezésű egészségfejlesztési oktatási eszköz (http://www.e-bug.eu/) Játékos tudomány nevű része – az alkalmanként egy-egy osztálynak megtartott órán- egy öt állomásból álló gyakorlati bemutató volt, az alábbi témakörökben: bevezetés a mikrobák világába, kézhigiéné, légúti higiéné, élelmiszerhigiéné és felelős antibiotikum-használat.

 A szemléletes bemutatók során a gyerekek nagyon élvezték, hogy sok játék, kísérlet, tesztfeladat segítségével fejleszthették tudásukat. A Főosztály munkatársai –amennyiben igény van rá- felajánlották segítségüket iskolánk egészségfejlesztésének további gyakorlati megvalósításához is, akár tanórákon kívüli (pl. napközi, nyári tábor) foglalkozások alkalmával is.

Mérai Gergő Tanár Úr szervezte az eseményt, köszönet érte!