Végek dicsérete

2021.10.12-én iskolánk 6/A osztálya interaktív foglalkozáson vehettek részt a Dobó István Vármúzeum Kulturális intézmények a köznevelés eredményességért; A végek dicsérete című pályázata keretein belül.

Végek dicsérete

2021.10.12-én iskolánk 6. A osztály diákjai interaktív foglalkozáson vehettek részt a Dobó István Vármúzeum Kulturális intézmények a köznevelés eredményességért; A végek dicsérete című pályázata keretein belül.

A foglalkozáson a résztvevő osztály megismerkedhetett Tinódi Lantos Sebestyén életével, munkásságával, az egri vár felépítésével és testközelből megtapasztalhatták a 16. századi öltözködést ,kultúrát, zenét és harcászati eszközeit. A programon a tanulók mélyebb betekintést nyerhettek a végvári vitézek és a korabeli török katonák életéről, amit a múzeum munkatársai érdekes videókkal, képekkel és feladatokkal illusztráltak.

Az esemény nagyon jó hangulatban telt és a gyerekek alig várják a novemberi egri vár látogatását.

A képek nagyobb méretben való megtekintéséhez kattints a valamelyik képre!