Június 4.

A nemzeti összetartozás napja

Apponyi Albert gróf delegációvezető szóbeli válasza a magyar békedelegációnak átadott békefeltételekre (Párizs, 1920. január 16.) részlet:
“A történelmi Magyarország tehát Európában egyedülálló természetes földrajzi és gazdasági egységgel rendelkezik. Területén sehol sem húzhatók természetes határok, és egyetlen részét sem lehet elszakítani anélkül, hogy a többiek ezt meg ne szenvedjék. Ez az oka annak, hogy a történelem tíz századon át megőrizte ezt az egységet.”
Intézményünk vezetősége, és történelem szakos pedagógusai koszorúztak a kompolti trianoni emlékműnél a Nemzeti Összetartozás napja alkalmából.
Szeretetünket küldjük Oklándra a Kelemen Imre Általános Iskola minden diákjának és pedagógusának.

Az összetartozás dala